DL5-260RW6B
DL5-260RW6B
DL Series for Test and Measurement
DL5-260RW6B
DigiKeys varenummer
1003-1696-ND
Producenter
Producentens varenummer
DL5-260RW6B
Beskrivelse
CONN RCPT 260POS PNL MNT
Producentens standard leveringstid
54 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
260 Stikforbindelse Koblingsstik, Tvekønnede kontakter Panelmontering Sort
Kategori
Monteringstype
Panelmontering
Producenter
ITT Cannon, LLC
Terminering
Loddemetal
Serie
Funktioner
Drivende knastakselholder, Zero Insertion Force (ZIF)
Emballage
Pose
Kontaktfinish
Guld
Varestatus
Aktiv
Farve
Sort
Stikforbindelse type
Koblingsstik, Tvekønnede kontakter
Strømklassificering (AMPS)
5A
Antal positioner
260
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Antal positioner belastet
Alle
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Afstand
0,100" (2,54mm)