DAMZ-15P-N-K87
DigiKeys varenummer
1003-1960-ND
Producenter
Producentens varenummer
DAMZ-15P-N-K87
Beskrivelse
CONN D-SUB PLG 15POS PNL MT SLDR
Producentens standard leveringstid
21 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
15 position D-Sub Stik, Hanben stikforbindelse
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
DAMZ-15P-N-K87 Modeller
Kategori
Flangefunktionalitet
Kortside (4-40)
Mfr
Terminering
Loddemetal
Serie
Kappemateriale, finish
Stål, Belagt med tin-nikkel
Emballage
Bulk
Kontaktfinish
Guld
Varestatus
Aktiv
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Stikforbindelse udformning
Strømklassificering (AMPS)
7,5A
Stikforbindelse type
Stik, Hanben
Funktioner
Kortlås, Jordingsindhak
Antal positioner
Farve
Sort
Antal rækker
2
Kontaktform
Bearbejdet
Monteringstype
Dielektrisk materiale
Polycyclohexylendimethylenterephthalat (PCT)
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
2 (DA, A)
Kontaktmateriale
Kobberlegering
Kontakttype
Signal
Driftstemperatur
-55°C – 125°C