FXA350048A
DigiKeys varenummer
EPS457-ND
Producenter
Producentens varenummer
FXA350048A
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 48V 250W
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Åben ramme AC-DC-omformere 1 Output 48V 85 – 264VAC Indgang
Kategori
Effekt (Watt)
Mfr
Applikationer
ITE (kommerciel)
Serie
Effektivitet
0.88
Emballage
Bulk
Driftstemperatur
0°C – 70°C (med reduktion)
Varestatus
Aktiv
Funktioner
PFC, Fjernkontrol, Standbyudgang, Universalindgang
Type
Åben ramme
Monteringstype
Chassismontering
Antal output
1
Størrelse/dimension
8,00" L x 5,00" B x 1,50" H (203,2mm x 127,0mm x 38,1mm)
Spænding - Input
85 – 264VAC
Godkendelsesagentur
CB, CE, cTUVus
Spænding - Output 1
48V
Minimum belastning krævet
No
Strøm - Output 1
5.3 A