INND-TS56YGCB
DigiKeys varenummer
1830-1160-ND
Producenter
Producentens varenummer
INND-TS56YGCB
Beskrivelse
DISP 7SEG 0.56" SGL YLW-GN 10DIP
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Displaymoduler – LED tegn og tal Gul-grøn 7-segment 1 Tegn Almindelig katode 2V 20mA 0,748" H x 0,496" B x 0,315" D (19,00mm x 12,60mm x 8,00mm) 10-DIP (0,600", 15,24mm)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
INND-TS56YGCB Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Kategori
Fællesben
Almindelig katode
Producenter
Inolux
Farve
Gul-grøn
Serie
Spænding - Fremløb (Vf) (Typ)
2V
Emballage
Bulk
Strøm - Test
20mA
Varestatus
Aktiv
Millicandela-normering
15mcd
Antal tegn
1
Bølgelængde - Peak
572nm
Størrelse/dimension
0,748" H x 0,496" B x 0,315" D (19,00mm x 12,60mm x 8,00mm)
Effektspredning (maks.)
70mW
Ciffer/alpha størrelse
0,56" (14,22mm)
Pakke/hus
10-DIP (0,600", 15,24mm)