FF1000UXTR23T2M1PBPSA1
DigiKeys varenummer
448-FF1000UXTR23T2M1PBPSA1-ND
Producenter
Infineon Technologies Americas Corp.
Producentens varenummer
FF1000UXTR23T2M1PBPSA1
Beskrivelse
FET 2N-CH 2.3KV 1.18KA AGXHP2K23
Producentens standard leveringstid
29 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
MOSFET'er – Arrays 2300V (2,3kV) 1,185kA (Tc) Chassismontering AG-XHP2K23
Kategori
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
1,19mOhm @ 2000A, 15V
Producenter
Vgs(th) (maks.) @ Id
5,15V @ 900mA
Serie
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
5300nC @ 15V
Emballage
Bakke
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
190000pF @ 1500V
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 175°C (TJ)
Teknologi
SiCFET (siliciumcarbid)
Monteringstype
Chassismontering
Konfiguration
2 N-kanal (halvbro)
Pakke/hus
Modul
Afladning til kildespænding (Vdss)
2300V (2,3kV)
Leverandørs enhedspakning
AG-XHP2K23
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C