20799-060E-01 | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | 20799-060E-01 |
Beskrivelse | CONN FFC VERT 60POS 0.5MM SMD |
Producentens standard leveringstid | 12 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 60 positioner FFC, FPC stikforbindelser Kontakter, Vertikal - 1-sidet 0,020" (0,50mm) Overflademontering |
Datablad | Datablad |
Kategori | Kabelendetype Takket |
Producenter I-PEX | Kontaktmateriale Fosfor-bronze |
Serie | Kontaktfinish Guld |
Varestatus Aktiv | Aktuatorsmateriale Flydende krystalpolymer (LCP) |
Flad flextype FFC, FPC | Funktioner EMI-afskærmet, lodderetention |
Monteringstype Overflademontering | Spændingsklassifikation 50V |
Stikforbindelse/kontakt Type Kontakter, Vertikal - 1-sidet | Driftstemperatur -40°C – 125°C |
Antal positioner 60 | Klassifikation for materiales brandfarlighed UL94V-0 |
Afstand 0,020" (0,50mm) | Strømklassificering (AMPS) 0,5A |
Terminering Loddemetal | Kontaktfinishs tykkelse 1,25µin (0,03µm) |
FFC, FCB-tykkelse 0,30mm | Hus, farve Beige |
Højde over kort 0,260" (6,60mm) | Aktuatorfarve Beige |