20799-060E-01
DigiKeys varenummer
5378-20799-060E-01TR-ND - Tape & Reel (TR)
5378-20799-060E-01CT-ND - Afskåret tape (CT)
5378-20799-060E-01DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
20799-060E-01
Beskrivelse
CONN FFC VERT 60POS 0.5MM SMD
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
60 positioner FFC, FPC stikforbindelser Kontakter, Vertikal - 1-sidet 0,020" (0,50mm) Overflademontering
Kategori
Kabelendetype
Takket
Producenter
I-PEX
Kontaktmateriale
Fosfor-bronze
Serie
Kontaktfinish
Guld
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Husmateriale
Flydende krystalpolymer (LCP)
Varestatus
Aktiv
Aktuatorsmateriale
Flydende krystalpolymer (LCP)
Flad flextype
FFC, FPC
Funktioner
EMI-afskærmet, lodderetention
Monteringstype
Overflademontering
Spændingsklassifikation
50V
Stikforbindelse/kontakt Type
Kontakter, Vertikal - 1-sidet
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Antal positioner
60
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Afstand
0,020" (0,50mm)
Strømklassificering (AMPS)
0,5A
Terminering
Loddemetal
Kontaktfinishs tykkelse
1,25µin (0,03µm)
FFC, FCB-tykkelse
0,30mm
Hus, farve
Beige
Højde over kort
0,260" (6,60mm)