ZE05-16DP-2H
DigiKeys varenummer
26-ZE05-16DP-2HTR-ND - Tape & Reel (TR)
26-ZE05-16DP-2HCT-ND - Afskåret tape (CT)
26-ZE05-16DP-2HDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ZE05-16DP-2H
Beskrivelse
CONN RCPT SMT R/A 2MM 16POS
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Overflademontering, Retvinklet 16 positioner 0,079" (2,00mm)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ZE05-16DP-2H Modeller
Kategori
Terminering
Loddemetal
Mfr
Isoleringshøjde
0,348" (8,84mm)
Serie
Kontaktudformning
Kvadratisk
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Kontaktfinish - Kobling
Tin
Varestatus
Aktiv
Kontaktfinish - Stift
Tin
Stikforbindelse type
Kontaktmateriale
Messing
Kontakttype
Hanben
Isoleringsmateriale
Polyamid (PA), Nylon
Afstand - Kobling
Funktioner
Binding af loddetin
Antal positioner
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Antal rækker
2
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Antal positioner belastet
Alle
Isoleringsfarve
Sort
Type
Strømklassificering (AMPS)
2A, 5A