HIF3FC-26PA-2.54DS(71)
DigiKeys varenummer
H123849-ND
Producenter
Producentens varenummer
HIF3FC-26PA-2.54DS(71)
Beskrivelse
CONN HEADER R/A 26POS 2.54MM
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering, Retvinklet 26 positioner 0,100" (2,54mm)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
HIF3FC-26PA-2.54DS(71) Modeller
Kategori
Kontaktlængde - Kobling
0,236" (6,00mm)
Mfr
Kontaktlængde - Stift
0,118" (3,00mm)
Serie
Isoleringshøjde
0,335" (8,51mm)
Emballage
Bakke
Kontaktudformning
Kvadratisk
Varestatus
Aktiv
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Stikforbindelse type
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
8,00µin (0,203µm)
Kontakttype
Hanben
Kontaktfinish - Stift
Tin
Afstand - Kobling
Kontaktmateriale
Messing
Antal positioner
Isoleringsmateriale
Polybutylen-terephthalat (PBT)
Antal rækker
2
Funktioner
Kileforbindelsesgang
Rækkeafstand - kobling
Driftstemperatur
-55°C – 85°C
Antal positioner belastet
Alle
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Type
Isoleringsfarve
Sort
Kappe
Afskærmet - 4 vægge
Strømklassificering (AMPS)
1A
Monteringstype
Spændingsklassifikation
200V