DF61-2P-2.2V(22)
DigiKeys varenummer
H121979TR-ND - Tape & Reel (TR)
H121979CT-ND - Afskåret tape (CT)
H121979DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
DF61-2P-2.2V(22)
Beskrivelse
CONN HEADER SMD 2POS 2.2MM
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Overflademontering 2 positioner 0,087" (2,20mm)
EDA/CAD-modeller
DF61-2P-2.2V(22) Modeller
Kategori
Fastgørelsestype
Svinglås
Mfr
Isoleringshøjde
0,086" (2,18mm)
Serie
Kontaktudformning
Rektangulær
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Kontaktfinish - Kobling
Tin
Varestatus
Aktiv
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
39,4µin (1,00µm)
Stikforbindelse type
Kontaktfinish - Stift
Tin
Kontakttype
Hanblad
Kontaktmateriale
Messing
Afstand - Kobling
Isoleringsmateriale
Flydende krystalpolymer (LCP)
Antal positioner
Funktioner
Binding af loddetin
Antal rækker
1
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Antal positioner belastet
Alle
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Type
Isoleringsfarve
Gul
Kappe
Afskærmet - 3 vægge
Samlede stakhøjder
2,38mm