DF60A-2S-10.16C
DF60A-2S-10.16C
DF60A-2S-10.16C
DigiKeys varenummer
H125785-ND
Producenter
Producentens varenummer
DF60A-2S-10.16C
Beskrivelse
CONN RCPT HSG 2POS 10.16MM
Detaljeret beskrivelse
2 Firkantede stikforbindelser – Huse Koblingsstik Sort 0,400" (10,16mm)
EDA/CAD-modeller
DF60A-2S-10.16C Modeller
Kategori
Antal rækker
1
Mfr
Monteringstype
Frithængende (In-Line)
Serie
Kontaktterminering
Krympe
Emballage
Pose
Fastgørelsestype
Smæklås
Varestatus
Aktiv
Farve
Sort
Stikforbindelse type
Isoleringsmateriale
Polybutylen-terephthalat (PBT), Glasfyldt
Kontakttype
Hunfatning
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Antal positioner
Bemærkning
Kontakter sælges separat
Afstand
0,400" (10,16mm)