DF60-2P-10.16DSA(45)-back
DF60-2P-10.16DSA(45)
DigiKeys varenummer
26-DF60-2P-10.16DSA(45)-ND
Producenter
Producentens varenummer
DF60-2P-10.16DSA(45)
Beskrivelse
CONN HDR 2POS 10.16MM
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering 2 positioner 0,400" (10,16mm)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
DF60-2P-10.16DSA(45) Modeller
Kategori
Kontaktlængde - Stift
0,150" (3,81mm)
Mfr
Isoleringshøjde
0,846" (21,50mm)
Serie
Kontaktudformning
Rektangulær
Emballage
Bakke
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Varestatus
Aktiv
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
8,00µin (0,203µm)
Stikforbindelse type
Kontaktfinish - Stift
Guld
Kontakttype
Hanblad
Kontaktmateriale
Kobberlegering
Afstand - Kobling
Isoleringsmateriale
Polybutylen-terephthalat (PBT)
Antal positioner
Funktioner
Kortstyr
Antal rækker
1
Driftstemperatur
-55°C – 105°C