DF58-4P-1.2V(21)
DigiKeys varenummer
H125489TR-ND - Tape & Reel (TR)
H125489CT-ND - Afskåret tape (CT)
H125489DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
DF58-4P-1.2V(21)
Beskrivelse
CONN HEADER SMD 4POS 1.2MM
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Overflademontering 4 positioner 0,047" (1,20mm)
EDA/CAD-modeller
DF58-4P-1.2V(21) Modeller
Kategori
Terminering
Loddemetal
Mfr
Fastgørelsestype
Svinglås
Serie
Isoleringshøjde
0,095" (2,41mm)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Kontaktudformning
Rektangulær
Kontakttype
Hanblad
Kontaktmateriale
Kobberlegering
Afstand - Kobling
Isoleringsmateriale
Flydende krystalpolymer (LCP)
Antal positioner
Funktioner
Binding af loddetin
Antal rækker
1
Driftstemperatur
-55°C – 85°C
Antal positioner belastet
Alle
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Type
Isoleringsfarve
Sort
Kappe
Uafskærmet
Spændingsklassifikation
100VDC