DF58-2S-1.2C
DF58-2S-1.2C
Hirose DF58 Series Connectors | Digi-Key Daily
DF58-2S-1.2C
DigiKeys varenummer
H125486-ND
Producenter
Producentens varenummer
DF58-2S-1.2C
Beskrivelse
CONN SOCKET HSG 2POS 1.20MM
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2 Firkantede stikforbindelser – Huse Fatning Naturlig 0,047" (1,20mm)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
DF58-2S-1.2C Modeller
Kategori
Monteringstype
Frithængende (In-Line)
Mfr
Kontaktterminering
Krympe
Serie
Fastgørelsestype
Friktionslås
Emballage
Pose
Farve
Naturlig
Varestatus
Aktiv
Funktioner
Lukket ende
Stikforbindelse type
Isoleringsmateriale
Flydende krystalpolymer (LCP)
Kontakttype
Hunbladfatning
Driftstemperatur
-55°C – 85°C
Antal positioner
Bemærkning
Kontakter sælges separat
Afstand
0,047" (1,20mm)