DF52-2S-0.8H(21)
DF52-2S-0.8H(21)
DF52-2S-0.8H(21)
DigiKeys varenummer
H125096TR-ND - Tape & Reel (TR)
H125096CT-ND - Afskåret tape (CT)
H125096DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
DF52-2S-0.8H(21)
Beskrivelse
CONN SOCKET 2P 0.031 TIN SMD R/A
Detaljeret beskrivelse
2 Positioner Fatning Stikforbindelse 0,031" (0,80mm) Overflademontering, Retvinklet Tin
EDA/CAD-modeller
DF52-2S-0.8H(21) Modeller
Kategori
Fastgørelsestype
Pallås
Serie
Isoleringsfarve
Sort
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Isoleringshøjde
0,069" (1,75mm)
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Stikforbindelse type
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Kontakttype
Ikke-kønsbestemt
Kontaktfinish - Stift
Tin
Type
Kort til kabel/tråd
Funktioner
Glødetrådskompatibel, Binding af loddetin
Antal positioner
Strømklassificering (AMPS)
1,5A
Antal positioner belastet
Alle
Spændingsklassifikation
100V