DF3A-14P-2DSA
DigiKeys varenummer
HR2022-ND
Producenter
Producentens varenummer
DF3A-14P-2DSA
Beskrivelse
CONN HEADER VERT 14POS 2MM
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering 14 positioner 0,079" (2,00mm)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
DF3A-14P-2DSA Modeller
Kategori
Kontaktlængde - Kobling
0,122" (3,10mm)
Mfr
Kontaktlængde - Stift
0,114" (2,90mm)
Serie
Samlet kontaktlængde
0,299" (7,60mm)
Emballage
Pose
Isoleringshøjde
0,197" (5,00mm)
Varestatus
Aktiv
Kontaktudformning
Kvadratisk
Stikforbindelse type
Kontaktfinish - Kobling
Tin
Kontakttype
Hanben
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
39,4µin (1,00µm)
Afstand - Kobling
Kontaktfinish - Stift
Tin
Antal positioner
Kontaktmateriale
Messing
Antal rækker
1
Isoleringsmateriale
Polyamid (PA), Nylon
Antal positioner belastet
Alle
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Type
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Kappe
Afskærmet - 4 vægge
Isoleringsfarve
Sort
Monteringstype
Strømklassificering (AMPS)
3A
Terminering
Prespasning, Loddemetal
Samlede stakhøjder
5mm