DF3-14P-2DS(01)
DigiKeys varenummer
H3919-ND
Producenter
Producentens varenummer
DF3-14P-2DS(01)
Beskrivelse
CONN HEADER R/A 14POS 2MM
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering, Retvinklet 14 positioner 0,079" (2,00mm)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
DF3-14P-2DS(01) Modeller
Kategori
Fastgørelsestype
Modtakt (push-pull)
Mfr
Kontaktlængde - Kobling
0,122" (3,10mm)
Serie
Kontaktlængde - Stift
0,114" (2,90mm)
Emballage
Pose
Isoleringshøjde
0,197" (5,00mm)
Varestatus
Aktiv
Kontaktudformning
Kvadratisk
Stikforbindelse type
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Kontakttype
Hanben
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
8,00µin (0,203µm)
Afstand - Kobling
Kontaktmateriale
Messing
Antal positioner
Isoleringsmateriale
Polyamid (PA), Nylon
Antal rækker
1
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Antal positioner belastet
Alle
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Type
Isoleringsfarve
Sort
Kappe
Afskærmet - 4 vægge
Strømklassificering (AMPS)
3A