DF1EC-2P-2.5DSA(35)
DF1EC-2P-2.5DSA(35)
DF1EC-2P-2.5DSA(35)
DigiKeys varenummer
H125164-ND
Producenter
Producentens varenummer
DF1EC-2P-2.5DSA(35)
Beskrivelse
CONN HEADER VERT 2POS 2.5MM
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering 2 positioner 0,098" (2,50mm)
EDA/CAD-modeller
DF1EC-2P-2.5DSA(35) Modeller
Kategori
Kontaktlængde - Kobling
0,177" (4,50mm)
Mfr
Kontaktlængde - Stift
0,142" (3,60mm)
Serie
Isoleringshøjde
0,425" (10,80mm)
Emballage
Pose
Kontaktudformning
Kvadratisk
Varestatus
Aktiv
Kontaktfinish - Kobling
Tin
Stikforbindelse type
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
39,4µin (1,00µm)
Kontakttype
Hanben
Kontaktfinish - Stift
Tin
Afstand - Kobling
Kontaktmateriale
Messing
Antal rækker
1
Driftstemperatur
-35°C – 85°C
Antal positioner belastet
Alle
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Type
Isoleringsfarve
Naturlig
Kappe
Afskærmet - 4 vægge
Strømklassificering (AMPS)
3A
Monteringstype
Samlede stakhøjder
14,3mm, 15,8mm, 19,8mm