DF1B-6EP-2.5RC
DigiKeys varenummer
H3737-ND
Producenter
Producentens varenummer
DF1B-6EP-2.5RC
Beskrivelse
CONN PLUG HSG 6POS 2.50MM
Detaljeret beskrivelse
6 Firkantede stikforbindelser – Huse Stik Hvid 0,098" (2,50mm)
EDA/CAD-modeller
DF1B-6EP-2.5RC Modeller
Kategori
Antal rækker
1
Mfr
Monteringstype
Frithængende (In-Line)
Serie
Kontaktterminering
Krympe, IDC
Emballage
Pose
Fastgørelsestype
Smæklås
Varestatus
Aktiv
Farve
Kontakttype
Hanben
Driftstemperatur
-35°C – 85°C
Antal positioner
Bemærkning
Kontakter sælges separat
Afstand
0,098" (2,50mm)