DF1B-16DP-2.5DSA(01)
DigiKeys varenummer
H3672-ND
Producenter
Producentens varenummer
DF1B-16DP-2.5DSA(01)
Beskrivelse
CONN HEADER VERT 16POS 2.5MM
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering 16 positioner 0,098" (2,50mm)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
DF1B-16DP-2.5DSA(01) Modeller
Kategori
Kontaktlængde - Kobling
0,177" (4,50mm)
Mfr
Kontaktlængde - Stift
0,142" (3,60mm)
Serie
Samlet kontaktlængde
0,417" (10,60mm)
Emballage
Pose
Isoleringshøjde
0,374" (9,50mm)
Varestatus
Aktiv
Kontaktudformning
Kvadratisk
Stikforbindelse type
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Kontakttype
Hanben
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
8,00µin (0,203µm)
Afstand - Kobling
Kontaktmateriale
Messing
Antal positioner
Isoleringsmateriale
Polyamid (PA), Nylon
Antal rækker
2
Funktioner
Kileforbindelsesgang
Rækkeafstand - kobling
Driftstemperatur
-35°C – 85°C
Antal positioner belastet
Alle
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Type
Isoleringsfarve
Hvid
Kappe
Afskærmet - 4 vægge
Spændingsklassifikation
250V
Monteringstype
Samlede stakhøjder
14mm