DF1B-16DP-2.5DS(01)
DigiKeys varenummer
H3655-ND
Producenter
Producentens varenummer
DF1B-16DP-2.5DS(01)
Beskrivelse
CONN HEADER R/A 16POS 2.5MM
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering, Retvinklet 16 positioner 0,098" (2,50mm)
EDA/CAD-modeller
DF1B-16DP-2.5DS(01) Modeller
Kategori
Fastgørelsestype
Modtakt (push-pull)
Mfr
Kontaktlængde - Kobling
0,177" (4,50mm)
Serie
Kontaktlængde - Stift
0,130" (3,30mm)
Emballage
Pose
Isoleringshøjde
0,339" (8,61mm)
Varestatus
Aktiv
Kontaktudformning
Kvadratisk
Stikforbindelse type
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Kontakttype
Hanben
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
8,00µin (0,203µm)
Afstand - Kobling
Kontaktmateriale
Messing
2
Funktioner
Kileforbindelsesgang
Rækkeafstand - kobling
Driftstemperatur
-35°C – 85°C
Antal positioner belastet
Alle
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Type
Isoleringsfarve
Hvid
Kappe
Afskærmet - 4 vægge
Spændingsklassifikation
250V