DF11GZ-18DP-2V(20)
DF11GZ-18DP-2V(20)
Hirose SignalBee Wire-to-Board Connectors | Digi-Key Daily
DF11GZ-18DP-2V(20)
DigiKeys varenummer
H10266-ND
Producenter
Producentens varenummer
DF11GZ-18DP-2V(20)
Beskrivelse
CONN HEADER SMD 18POS 2MM
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Overflademontering 18 positioner 0,079" (2,00mm)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
DF11GZ-18DP-2V(20) Modeller
Kategori
Fastgørelsestype
Pallås
Mfr
Isoleringshøjde
0,283" (7,19mm)
Serie
Kontaktudformning
Kvadratisk
Emballage
Rør
Kontaktfinish - Kobling
Tin
Varestatus
Forældet
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
39,4µin (1,00µm)
Stikforbindelse type
Kontaktfinish - Stift
Tin
Kontakttype
Hanben
Kontaktmateriale
Messing
Afstand - Kobling
Isoleringsmateriale
Polyamid (PA), Nylon
Antal positioner
Funktioner
Kortstyr, Binding af loddetin
Antal rækker
2
Driftstemperatur
-30°C – 85°C
Rækkeafstand - kobling
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Antal positioner belastet
Alle
Isoleringsfarve
Beige
Type
Strømklassificering (AMPS)
2A
Kappe
Afskærmet - 4 vægge
Spændingsklassifikation
250V
Monteringstype
Samlede stakhøjder
8,2mm, 8,45mm, 9,55mm