DF11-30DP-2DS(24)
DF11-30DP-2DS(24)
Hirose SignalBee Wire-to-Board Connectors | Digi-Key Daily
DF11-30DP-2DS(24)
DigiKeys varenummer
H10257-ND
Producenter
Producentens varenummer
DF11-30DP-2DS(24)
Beskrivelse
CONN HEADER R/A 30POS 2MM
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering, Retvinklet 30 positioner 0,079" (2,00mm)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
DF11-30DP-2DS(24) Modeller
Kategori
Fastgørelsestype
Pallås
Mfr
Kontaktlængde - Kobling
0,118" (3,00mm)
Serie
Kontaktlængde - Stift
0,118" (3,00mm)
Emballage
Rør
Isoleringshøjde
0,197" (5,00mm)
Varestatus
Aktiv
Kontaktudformning
Kvadratisk
Stikforbindelse type
Kontaktfinish - Kobling
Tin
Kontakttype
Hanben
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
39,4µin (1,00µm)
Afstand - Kobling
Kontaktfinish - Stift
Tin
Antal positioner
Kontaktmateriale
Messing
Antal rækker
2
Isoleringsmateriale
Polyamid (PA), Nylon
Rækkeafstand - kobling
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Antal positioner belastet
Alle
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Type
Isoleringsfarve
Sort
Kappe
Afskærmet - 4 vægge
Strømklassificering (AMPS)
2A
Monteringstype
Spændingsklassifikation
250V