DF11-16DEP-2C
DF11-16DEP-2C
Hirose SignalBee Wire-to-Board Connectors | Digi-Key Daily
DF11-16DEP-2C
DigiKeys varenummer
H2919-ND
Producenter
Producentens varenummer
DF11-16DEP-2C
Beskrivelse
CONN PLUG HSG 16POS 2.00MM
Detaljeret beskrivelse
16 Firkantede stikforbindelser – Huse Stik Sort 0,079" (2,00mm)
EDA/CAD-modeller
DF11-16DEP-2C Modeller
Mfr
Rækkeafstand
0,079" (2,00mm)
Serie
Monteringstype
Panelmontering, Snap-in
Emballage
Pose
Kontaktterminering
Krympe
Varestatus
Aktiv
Farve
Kontakttype
Hanben
Driftstemperatur
-30°C – 85°C
Antal positioner
Bemærkning
Kontakter sælges separat
Afstand
0,079" (2,00mm)