DF11-14DP-2DSA(08)
DigiKeys varenummer
DF11-14DP-2DSA(08)-ND
Producenter
Producentens varenummer
DF11-14DP-2DSA(08)
Beskrivelse
CONN HEADER VERT 14POS 2MM
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering 14 positioner 0,079" (2,00mm)
EDA/CAD-modeller
DF11-14DP-2DSA(08) Modeller
Kategori
Kontaktlængde - Kobling
0,118" (3,00mm)
Mfr
Kontaktlængde - Stift
0,118" (3,00mm)
Serie
Samlet kontaktlængde
0,299" (7,60mm)
Emballage
Pose
Isoleringshøjde
0,260" (6,60mm)
Varestatus
Aktiv
Kontaktudformning
Kvadratisk
Stikforbindelse type
Kontaktfinish - Kobling
Tin
Kontakttype
Hanben
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
39,4µin (1,00µm)
Afstand - Kobling
Kontaktfinish - Stift
Tin
Antal positioner
Kontaktmateriale
Messing
Polyamid (PA), Nylon
Rækkeafstand - kobling
Driftstemperatur
-30°C – 85°C
Antal positioner belastet
Alle
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Type
Isoleringsfarve
Sort
Kappe
Afskærmet - 4 vægge
Strømklassificering (AMPS)
2A
Monteringstype
Spændingsklassifikation
250V
Terminering
Loddemetal
Samlede stakhøjder
7,55, 7,8mm, 8,9mm