DF11-10DP-2DS(52)
DigiKeys varenummer
H2868-ND
Producenter
Producentens varenummer
DF11-10DP-2DS(52)
Beskrivelse
CONN HEADER R/A 10POS 2MM
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering, Retvinklet 10 positioner 0,079" (2,00mm)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
DF11-10DP-2DS(52) Modeller
Kategori
Fastgørelsestype
Pallås
Mfr
Kontaktlængde - Kobling
0,118" (3,00mm)
Serie
Kontaktlængde - Stift
0,118" (3,00mm)
Emballage
Rør
Isoleringshøjde
0,197" (5,00mm)
Varestatus
Aktiv
Kontaktudformning
Kvadratisk
Stikforbindelse type
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Kontakttype
Hanben
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
8,00µin (0,203µm)
Afstand - Kobling
Kontaktmateriale
Messing
Antal positioner
Isoleringsmateriale
Polyamid (PA), Nylon
Antal rækker
2
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Rækkeafstand - kobling
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Antal positioner belastet
Alle
Isoleringsfarve
Sort
Type
Strømklassificering (AMPS)
2A
Kappe
Afskærmet - 4 vægge
Spændingsklassifikation
250V