M83-LFT1F2N18-0000-000 (top)
Harwin’s Company Overview
M83-LFT1F2N18-0000-000
DigiKeys varenummer
952-2993-ND
Producenter
Producentens varenummer
M83-LFT1F2N18-0000-000
Beskrivelse
CONN RCPT 18POS 0.079 GOLD PCB
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
18 Positioner Koblingsstik Stikforbindelse 0,079" (2,00mm) Hulmontering Guld
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
M83-LFT1F2N18-0000-000 Modeller
Kategori
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
12,0µin (0,30µm)
Mfr
Isoleringsfarve
Sort
Serie
Isoleringshøjde
0,330" (8,38mm)
Emballage
Bakke
Kontaktlængde - Stift
0,118" (3,00mm)
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Stikforbindelse type
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Kontakttype
Hunfatning
Kontaktfinish - Stift
Guld
Type
Kort til kort eller kabel
Samlede stakhøjder
10,65mm
Antal positioner
Funktioner
Jackskruer, Tilslutningsflange, Monteringsflange
Antal positioner belastet
Alle
Spændingsklassifikation
120V
Afstand - Kobling
Applikationer
Automotive, Universal, Militær
Antal rækker
3
Isoleringsmateriale
Polyphenylensulfid (PPS), Glasfyldt
Rækkeafstand - kobling
0,079" (2,00mm)