M80-5000000M3-08-332-00-000
M80-5000000M3-08-332-00-000
Harwin’s Company Overview
M80-5000000M3-08-332-00-000
DigiKeys varenummer
952-3953-5-ND
Producenter
Producentens varenummer
M80-5000000M3-08-332-00-000
Beskrivelse
CONN HEADER VERT 8POS 4MM
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering 8 positioner 0,157" (4,00mm)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
M80-5000000M3-08-332-00-000 Modeller
Kategori
Kontaktlængde - Stift
0,197" (5,00mm)
Mfr
Isoleringshøjde
0,220" (5,60mm)
Serie
Kontaktudformning
Cirkulær
Emballage
Rør
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Varestatus
Aktiv
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
10,0µin (0,25µm)
Stikforbindelse type
Kontaktmateriale
Kobberlegering
Kontakttype
Hanben, Strøm
Isoleringsmateriale
Polyphenylensulfid (PPS), Glasfyldt
Afstand - Kobling
Funktioner
Kileforbindelsesgang, Tilslutningsflange, Monteringsflange, Monteringstilbehør
Antal positioner
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Antal rækker
1
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Antal positioner belastet
Alle
Isoleringsfarve
Sort
Type
Strømklassificering (AMPS)
20A
Kappe
Afskærmet - 4 vægge
Spændingsklassifikation
800V
Monteringstype
Samlede stakhøjder
7,3mm, 9,75mm