M300-MV31045M1
DigiKeys varenummer
952-3085-ND
Producenter
Producentens varenummer
M300-MV31045M1
Beskrivelse
CONN HEADER VERT 10POS 3MM
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering 10 positioner 0,118" (3,00mm)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
M300-MV31045M1 Modeller
Kategori
Fastgørelsestype
Gevindskåret
Mfr
Kontaktlængde - Stift
0,126" (3,20mm)
Serie
Isoleringshøjde
0,276" (7,00mm)
Emballage
Rør
Kontaktudformning
Cirkulær
Varestatus
Aktiv
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Stikforbindelse type
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
29,5µin (0,75µm)
Kontakttype
Hanben, Strøm
Kontaktmateriale
Messing
Afstand - Kobling
Isoleringsmateriale
Polyamid (PA46), Nylon 4/6, Glasfyldt
Antal positioner
Funktioner
Tilslutningsflange
Antal rækker
2
Driftstemperatur
–65°C – 175°C
Rækkeafstand - kobling
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Antal positioner belastet
Alle
Isoleringsfarve
Grøn
Type
Strømklassificering (AMPS)
10A
Kappe
Afskærmet - 4 vægge
Spændingsklassifikation
600VAC/DC
Monteringstype
Samlede stakhøjder
8,9mm