G125-MS11605M1R
DigiKeys varenummer
952-G125-MS11605M1RTR-ND - Tape & Reel (TR)
952-G125-MS11605M1RCT-ND - Afskåret tape (CT)
952-G125-MS11605M1RDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
G125-MS11605M1R
Beskrivelse
CONN HEADER SMD 16POS 1.25MM
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Overflademontering 16 positioner 0,049" (1,25mm)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
G125-MS11605M1R Modeller
Kategori
Isoleringshøjde
0,193" (4,90mm)
Mfr
Kontaktudformning
Cirkulær
Serie
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
8,00µin (0,203µm)
Varestatus
Aktiv
Kontaktfinish - Stift
Guld
Stikforbindelse type
Kontaktmateriale
Fosfor-bronze
Kontakttype
Hanben
Isoleringsmateriale
Polyamid (PA4T), Nylon 4T, Glasfyldt, Halogenfri
Afstand - Kobling
Funktioner
Tilslutningsflange, Pick and Place, Polariseringsnøgle
Antal positioner
Driftstemperatur
-65°C – 150°C
Antal rækker
2
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Rækkeafstand - kobling
Isoleringsfarve
Grøn
Antal positioner belastet
Alle
Strømklassificering (AMPS)
2A
Type
Spændingsklassifikation
450V
Kappe
Afskærmet - 4 vægge
Samlede stakhøjder
7,33mm, 7,4mm