G125-MH104M4-02AD000P
DigiKeys varenummer
952-G125-MH104M4-02AD000P-ND
Producenter
Producentens varenummer
G125-MH104M4-02AD000P
Beskrivelse
HDR MALE R/A 2PWR + 4SIGNAL
Producentens standard leveringstid
9 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering, Retvinklet 6 (4 + 2 strøm) positioner 0,049" (1,25mm)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
G125-MH104M4-02AD000P Modeller
Kategori
Terminering
Loddemetal
Mfr
Fastgørelsestype
Skruelås
Serie
Kontaktlængde - Stift
0,130" (3,30mm)
Emballage
Strip
Isoleringshøjde
0,208" (5,30mm)
Varestatus
Aktiv
Kontaktudformning
Cirkulær
Stikforbindelse type
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Kontakttype
Hanben
Kontaktfinish - Stift
Guld
Afstand - Kobling
Kontaktmateriale
Berylliumkobber, Fosfor-bronze
Antal positioner
Isoleringsmateriale
Polyamid (PA4T), Nylon 4T
Antal rækker
2
Funktioner
Tilslutningsflange, Monteringsflange, Polariseringsnøgle
Rækkeafstand - kobling
Driftstemperatur
-65°C – 150°C
Antal positioner belastet
Alle
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Type
Isoleringsfarve
Grøn
Kappe
Afskærmet - 4 vægge
Strømklassificering (AMPS)
2A, 10A