G125-FV124F1-02AB000P
DigiKeys varenummer
952-G125-FV124F1-02AB000P-ND
Producenter
Producentens varenummer
G125-FV124F1-02AB000P
Beskrivelse
CONN HDR FMALE 2PWR + 24SIGNAL
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
26 (24 + 2 strøm) Positioner Koblingsstik Stikforbindelse 0,049" (1,25mm) Hulmontering Guld
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
G125-FV124F1-02AB000P Modeller
Kategori
Terminering
Mfr
Fastgørelsestype
Skruelås
Serie
Kontaktfinish - Kobling
Emballage
Strip
Isoleringsfarve
Grøn
Varestatus
Aktiv
Isoleringshøjde
0,207" (5,25mm)
Stikforbindelse type
Kontaktlængde - Stift
0,118" (3,00mm)
Kontakttype
Hunfatning
Driftstemperatur
-65°C – 150°C
Type
Kort til kort eller kabel
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Antal positioner
Kontaktfinish - Stift
Guld
Antal positioner belastet
Alle
Funktioner
Jackskruer, Tilslutningsflange, Polariseringsnøgle
Afstand - Kobling
Strømklassificering (AMPS)
2A, 10A
Antal rækker
2
Isoleringsmateriale
Polyamid (PA4T), Nylon 4T
Rækkeafstand - kobling
0,049" (1,25mm)