G125-FV10805F1-2AB2ABP
DigiKeys varenummer
952-G125-FV10805F1-2AB2ABP-ND
Producenter
Producentens varenummer
G125-FV10805F1-2AB2ABP
Beskrivelse
CONN F-HDR 4PWR 8SIG PCB VERT
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
12 (8 + 4 strøm) Positioner Koblingsstik Stikforbindelse 0,049" (1,25mm) Hulmontering Guld
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
G125-FV10805F1-2AB2ABP Modeller
Kategori
Fastgørelsestype
Skruelås
Mfr
Kontaktfinish - Kobling
Serie
Isoleringsfarve
Grøn
Emballage
Strip
Isoleringshøjde
0,207" (5,25mm)
Varestatus
Aktiv
Kontaktlængde - Stift
0,118" (3,00mm)
Stikforbindelse type
Driftstemperatur
-65°C – 150°C
Kontakttype
Hunfatning
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Type
Kort til kort eller kabel
Kontaktfinish - Stift
Guld
Antal positioner
Funktioner
Jackskruer, tilslutningsflange, pick and place, polariseringsnøgle
Antal positioner belastet
Alle
Strømklassificering (AMPS)
2A, 10A
Afstand - Kobling
Spændingsklassifikation
450V
Antal rækker
2
Isoleringsmateriale
Polyamid (PA4T), Nylon 4T, Glasfyldt, Halogenfri
Rækkeafstand - kobling
0,049" (1,25mm)