G125-FS12005L0P
G125-FS12005L0P
Harwin’s Company Overview
G125-FS12005L0P
DigiKeys varenummer
952-2436-ND
Producenter
Producentens varenummer
G125-FS12005L0P
Beskrivelse
CONN RCPT 20POS 0.049 GOLD SMD
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
20 Positioner Koblingsstik Stikforbindelse 0,049" (1,25mm) Overflademontering Guld
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
G125-FS12005L0P Modeller
Kategori
Fastgørelsestype
Haspeholder
Mfr
Kontaktfinish - Kobling
Serie
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
8,00µin (0,203µm)
Emballage
Strip
Isoleringsfarve
Grøn
Varestatus
Aktiv
Isoleringshøjde
0,207" (5,25mm)
Stikforbindelse type
Driftstemperatur
-65°C – 150°C
Kontakttype
Hunfatning
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Type
Kort til kort eller kabel
Kontaktfinish - Stift
Guld
Antal positioner
Funktioner
Pick and Place, Polariseringsnøgle
Antal positioner belastet
Alle
Strømklassificering (AMPS)
2A
Afstand - Kobling
Applikationer
Automotive, Universal
Antal rækker
2
Isoleringsmateriale
Polyamid (PA4T), Nylon 4T, Glasfyldt, Halogenfri
Rækkeafstand - kobling
0,049" (1,25mm)