CON-3/120/30
DigiKeys varenummer
3766-CON-3/120/30-ND
Producenter
Producentens varenummer
CON-3/120/30
Beskrivelse
CONTACTOR 3P 120V 30A
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kontaktor 3PST-NO (3 Form A) 30 A 120VAC Spole Chassismontering
Kategori
Kontaktnormering (Strøm)
30 A
Switch-spænding
600VAC - maks.
Serie
Termineringsudformning
Skrueterminal, Quick-konnekt - 0,250" (6,3mm)
Driftstemperatur
-40°C – 65°C
Varestatus
Fås ikke længere hos DigiKey
Aktiveringsniveau-spænding
88VAC
Frigøringsniveau-spænding
20VAC
Spolespænding
120VAC