CON-1/24/30L
DigiKeys varenummer
3766-CON-1/24/30L-ND
Producenter
Producentens varenummer
CON-1/24/30L
Beskrivelse
CONTACTOR 1P 24V 30A W/SHUNT
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kontaktor SPST-NO (1 Form A) 30 A 24VAC Spole Chassismontering
Kategori
Kontaktnormering (Strøm)
30 A
Switch-spænding
600VAC - maks.
Serie
Termineringsudformning
Kabelskoboks, Quick-konnekt - 0,250" (6,3mm)
Driftstemperatur
-40°C – 65°C
Aktiveringsniveau-spænding
18VAC
Frigøringsniveau-spænding
6VAC
Spolespænding
24VAC