CON-1/120/40
DigiKeys varenummer
3766-CON-1/120/40-ND
Producenter
Producentens varenummer
CON-1/120/40
Beskrivelse
CONTACTOR 1P 120V 40A W/SHUNT
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kontaktor SPST-NO (1 Form A) 40 A 120VAC Spole Chassismontering
Kategori
Kontaktnormering (Strøm)
40 A
Switch-spænding
600VAC - maks.
Serie
Termineringsudformning
Skrueterminal, Quick-konnekt - 0,250" (6,3mm)
Driftstemperatur
-40°C – 65°C
Aktiveringsniveau-spænding
88VAC
Frigøringsniveau-spænding
20VAC
Spolespænding
120VAC