CAP-50/5/440R
DigiKeys varenummer
3766-CAP-50/5/440R-ND
Producenter
Producentens varenummer
CAP-50/5/440R
Beskrivelse
CAP FILM 50UF/5UF 370-440V RND
Kategori
Spænding - Nominel
440 V
Producenter
Hartland Controls/Littelfuse
Dielektrisk materiale
Polypropylenfilm (PP), Metalliseret
Serie
Applikationer
Motordrift
Størrelse/dimension
4,410" L x 2,460" B (112,01mm x 62,48mm)
Varestatus
Fås ikke længere hos DigiKey
Højde - Monteret (maks.)
2,460" (62,48mm)
Kapacitans
5µF, 50µF
Tolerance
±3%