CAP-50/440
DigiKeys varenummer
3766-CAP-50/440-ND
Producenter
Producentens varenummer
CAP-50/440
Beskrivelse
CAP ALUM 50UF 3% 440V QC CHAS MT
Driftstemperatur
-40°C – 70°C
Producenter
Hartland Controls/Littelfuse
Polarisering
Polar
Serie
Applikationer
Motorstarter
Størrelse/dimension
5,390" L x 2,900" B (136,91mm x 73,66mm)
Varestatus
Aktiv
Højde - Monteret (maks.)
2,900" (73,66mm)
Tolerance
±3%
Spænding - Nominel
440 V
Pakke/hus
Radial, Indkapsling - QC-terminaler
Levetid @ temp.
60000 timer @ 70°C