CAP-40/5/440R
DigiKeys varenummer
3766-CAP-40/5/440R-ND
Producenter
Producentens varenummer
CAP-40/5/440R
Beskrivelse
CAP FILM 40UF/5UF 370-440V RND
Kategori
Spænding - Nominel
440 V
Producenter
Hartland Controls/Littelfuse
Dielektrisk materiale
Polypropylenfilm (PP), Metalliseret
Serie
Applikationer
Motordrift
Størrelse/dimension
4,800" L x 2,070" B (121,92mm x 52,58mm)
Varestatus
Aktiv
Højde - Monteret (maks.)
2,070" (52,58mm)
Kapacitans
5µF, 40µF
Tolerance
±3%