CAP-3/440R
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
CAP-3/440R
DigiKeys varenummer
3766-CAP-3/440R-ND
Producenter
Producentens varenummer
CAP-3/440R
Beskrivelse
CAP ALUM 3UF 3% 440V QC CHAS MT
Driftstemperatur
-40°C – 70°C
Producenter
Hartland Controls/Littelfuse
Polarisering
Polar
Serie
Applikationer
Motorstarter
Emballage
Boks
Størrelse/dimension
2,000" diam. (50,80mm)
Varestatus
Fås ikke længere hos DigiKey
Højde - Monteret (maks.)
3,000" (76,20mm)
Tolerance
±3%
Monteringstype
Chassismontering
Spænding - Nominel
440 V
Pakke/hus
Radial, Indkapsling - QC-terminaler
Levetid @ temp.
60000 timer @ 70°C