71BDF30-02-1-AJN
71BDF30-02-1-AJN
71BDF30-02-1-AJN
DigiKeys varenummer
GH7107-ND
Producenter
Producentens varenummer
71BDF30-02-1-AJN
Beskrivelse
SWITCH ROTARY 2-12POS 250MA 115V
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Drejekontakter 2 – 12 position SP12T 250mA (AC/DC) 115 VAC Panelmontering, Hulmontering, Retvinklet
Kategori
Strømklassificering (AMPS)
250mA (AC/DC)
Producenter
Grayhill Inc.
Spændingsklassifikation - AC
115 V
Serie
Spændingsklassifikation - DC
30 V
Emballage
Bulk
Aktuatortype
Fladgjort (6,35mm diam.)
Varestatus
Aktiv
Aktuatorlængde
9,53mm
Antal positioner
2 – 12
Vinkel af rotationsstep
30°
Indeksstop
Justerbar
Kontaktmateriale
Sølvlegering
Antal dæk
2
Monteringstype
Panelmontering, Hulmontering, Retvinklet
Antal poler pr. dæk
1
Termineringsudformning
Pc-ben
Kredsløb pr. dæk
SP12T
Dybde bag panel
24,87mm