71ADF30-01-2-AJN
DigiKeys varenummer
GH7327-ND
Producenter
Producentens varenummer
71ADF30-01-2-AJN
Beskrivelse
SWITCH ROTARY 2-6POS 250MA 115V
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Drejekontakter 2 – 6 position DP6T 250mA (AC/DC) 115 VAC Panelmontering, Hulmontering, Retvinklet
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
71ADF30-01-2-AJN Modeller
Kategori
Strømklassificering (AMPS)
250mA (AC/DC)
Producenter
Grayhill Inc.
Spændingsklassifikation - AC
115 V
Serie
Spændingsklassifikation - DC
30 V
Emballage
Bulk
Aktuatortype
Fladgjort (3,17mm diam.)
Varestatus
Aktiv
Aktuatorlængde
9,53mm
Antal positioner
2 – 6
Vinkel af rotationsstep
30°
Indeksstop
Justerbar
Kontaktmateriale
Sølvlegering
Antal dæk
1
Monteringstype
Panelmontering, Hulmontering, Retvinklet
Antal poler pr. dæk
2
Termineringsudformning
Pc-ben
Kredsløb pr. dæk
DP6T
Dybde bag panel
19,33mm