56SD30-01-1-AJN
DigiKeys varenummer
GH7636-ND
Producenter
Producentens varenummer
56SD30-01-1-AJN
Beskrivelse
SWITCH ROTARY 2-12POS 200MA 115V
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Drejekontakter 2 – 12 position SP12T 200mA (AC/DC) 115 VAC Panelmontering
Kategori
Spændingsklassifikation - AC
115 V
Producenter
Grayhill Inc.
Spændingsklassifikation - DC
30 V
Serie
Aktuatortype
Fladgjort (3,17mm diam.)
Emballage
Bulk
Aktuatorlængde
9,53mm
Varestatus
Aktiv
Vinkel af rotationsstep
30°
Antal positioner
2 – 12
Kontaktmateriale
Messing
Indeksstop
Justerbar
Kontaktfinish
Sølv
Antal dæk
1
Monteringstype
Panelmontering
Antal poler pr. dæk
1
Termineringsudformning
Loddeblik
Kredsløb pr. dæk
SP12T
Funktioner
Aksel- og montagetætnet
Kontakttiming
BBM (Break-Before-Make)
Dybde bag panel
12,19mm
Strømklassificering (AMPS)
200mA (AC/DC)