G1K3N10G
DigiKeys varenummer
3141-G1K3N10GTR-ND - Tape & Reel (TR)
3141-G1K3N10GCT-ND - Afskåret tape (CT)
3141-G1K3N10GDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
G1K3N10G
Beskrivelse
N100V, 5A,RD<130M@10V,VTH1V~2V,
Producentens standard leveringstid
8 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 100 V 5A (Tc) 1,5W (Tc) Overflademontering SOT-89
Kategori
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
130mOhm @ 5A, 10V
Mfr
Vgs(th) (maks.) @ Id
2V @ 250µA
Serie
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
20 nC @ 10 V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Vgs (maks.)
±20V
Varestatus
Aktiv
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
644 pF @ 50 V
FET-type
Effektspredning (maks.)
1,5W (Tc)
Teknologi
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
100 V
Monteringstype
Overflademontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Leverandørs enhedspakning
SOT-89
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
4,5V, 10V