BC075-10-A-L-A
DigiKeys varenummer
2073-BC075-10-A-L-ATR-ND - Tape & Reel (TR)
2073-BC075-10-A-L-ACT-ND - Afskåret tape (CT)
2073-BC075-10-A-L-ADKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
BC075-10-A-L-A
Beskrivelse
10POS 1.0MM PITCH SOCKET, SIL, S
Detaljeret beskrivelse
10 Positioner Koblingsstik Stikforbindelse 0,039" (1,00mm) Overflademontering, Retvinklet Guld
EDA/CAD-modeller
BC075-10-A-L-A Modeller
Isoleringshøjde
0,059" (1,50mm)
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Kontakttype
Hunfatning
Type
Kort til kort
Strømklassificering (AMPS)
1A pr. kontakt
Antal positioner
Spændingsklassifikation
250V