BC032-05-A-2-0200-0200-L-B
DigiKeys varenummer
2073-BC032-05-A-2-0200-0200-L-BTR-ND - Tape & Reel (TR)
2073-BC032-05-A-2-0200-0200-L-BCT-ND - Afskåret tape (CT)
2073-BC032-05-A-2-0200-0200-L-BDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
BC032-05-A-2-0200-0200-L-B
Beskrivelse
5POS 1.0MM PITCH PIN HEADER, TYP
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Overflademontering 5 positioner 0,039" (1,00mm)
EDA/CAD-modeller
BC032-05-A-2-0200-0200-L-B Modeller
Kategori
Kontaktlængde - Kobling
0,079" (2,00mm)
Mfr
Isoleringshøjde
0,039" (1,00mm)
Serie
Kontaktudformning
Kvadratisk
Kontakttype
Hanben
Kontaktmateriale
Fosfor-bronze
Afstand - Kobling
Isoleringsmateriale
Flydende krystalpolymer (LCP)
Antal positioner
Funktioner
Pick and Place
Antal rækker
1
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Antal positioner belastet
Alle
Sort
Kappe
Uafskærmet
Strømklassificering (AMPS)
1A