BLT313-3.5-V
DigiKeys varenummer
5245-BLT313-3.5-V-ND
Producenter
euro-block
Producentens varenummer
BLT313-3.5-V
Beskrivelse
TERM BLK 3POS TOP ENTRY 5MM PCB
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
3 Terminalblokke – Ledning til kort Vertikal med kort 0,138" (3,50mm) Hulmontering
Kategori
Trådtykkelse
18-24 AWG
Producenter
euro-block
Monteringstype
Hulmontering
Serie
Ledningsterminering
Skrue - stigende burklemme
Emballage
Bulk
Farve
Grøn
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Antal niveauer
1
Husmateriale
Polyamid (PA66), Nylon 6/6
Positioner pr. niveau
3
Kontaktmateriale - Belægning
Kobberlegering - fortinnet
Afstand
0,138" (3,50mm)
Klemmemateriale - belægning
Fosfor-bronze - forniklet
Koblingsretning
Vertikal med kort
Skruemateriale - Belægning
Stål - forzinket
Strøm
10 A
Moment - Skrue
0,2 Nm (1,7 Lb-In)
Spænding
250 V