ESP060W-1400-42
DigiKeys varenummer
1800-1112-ND
Producenter
Producentens varenummer
ESP060W-1400-42
Beskrivelse
LED DRIVER CC AC/DC 28-42V 1.4A
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1,4A 28 – 42V Konstant strøm LED-drivere AC-DC-konverter Topologi 1 Output
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ESP060W-1400-42 Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Kategori
Effekt (Watt)
59 W
Producenter
ERP Power, LLC
Dæmpning
Analog, ELV, Triac
Serie
Funktioner
OCP, OTP, SCP
Emballage
Boks
Klassificeringer
IP64, NEMA 410
Varestatus
Ikke til nye design
Driftstemperatur
-30°C – 90°C
DigiKey programmerbar
Ikke bekræftet
Effektivitet
0.87
Type
Konstant strøm
Termineringsudformning
Trådledere
Topologi
AC-DC-konverter
Størrelse/dimension
3,43" L x 2,36" B x 1,07" H (87,0mm x 59,9mm x 27,2mm)
Antal output
1
Godkendelsesagentur
cUL, UL, cRUcs, FC, CE, CB
Spænding - Input (min.)
120VAC
Monteringstype
Chassismontering
Spænding - Input (maks.)
277VAC
Vægt
0,489lb (222g)
Spænding - Output
28 – 42V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Output (maks.)
1,4A