SG-8101CB 7.6000M-TCHSA0
DigiKeys varenummer
114-SG-8101CB7.6000M-TCHSA0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SG-8101CB 7.6000M-TCHSA0
Beskrivelse
XTAL OSC XO 7.6000MHZ CMOS SMD
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
7.6 MHz XO (standard) CMOS Oscillator 1,8V – 3,3V Standby (slukning) 4-SMD, ingen leder
Kategori
Spænding - Forsyning
1,8V – 3,3V
Mfr
Frekvensstabilitet
±20ppm
Serie
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Strøm - Forsyning (maks.)
8,1mA
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Overflademontering
Resonatorbase
Pakke/hus
4-SMD, ingen leder
Type
Leverandørs enhedspakning
4-SMD (5x3,2)
Frekvens
Størrelse/dimension
0,197" L x 0,126" B (5,00mm x 3,20mm)
Funktion
Standby (slukning)
Højde - Monteret (maks.)
0,051" (1,30mm)
Output
CMOS
Strøm - Forsyning (deaktivering) (maks.)
3,5mA